Oto ciekawsze wydarzenia z życia naszej szkoły 🙂

Scenki z „Balladyny” i „Zemsty” klas 7B i 8A

To jest teatr, to jest teatr.  

To jest teatr  

A teatr jest po to,  

żeby wszystko było inne niż dotąd. 
 
Joanna Kulmowa 

Rok 2022 spędziliśmy w znakomitym towarzystwie romantyków. Towarzyszył nam Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Aleksander Fredro i inni wspaniali twórcy tego okresu. Uczniowie klas siódmych i ósmych pod kierunkiem Pani Hanny Wytrykowskiej i Pani Marty Nowickiej pokusili się nawet o stworzenie szkolnego teatru. Dzięki nim zobaczyliśmy fragmenty “Balladyny” i “Zemsty”. Gratulujemy odwagi i zdolności aktorskich! 

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2023 r.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony w Polsce od 2011 r. Jest to święto państwowe, które  ma na celu upamiętnienie żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.  Nasi uczniowie od początku uczestniczą w uroczystościach związanych z tym dniem. W tym roku 1 marca na różnych poziomach odbyły się spotkania prowadzone przez historyków, które przybliżyły dzieciom i młodzieży sylwetki Żołnierzy Wyklętych, a także przybliżyły realia czasów, w których przyszło im żyć. Nasi najmłodsi uczniowie czytali wspólnie książkę „Rycerze lasu”, która wzbudziła ich ogromne zainteresowanie. W południe wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się na boisku, aby wspólnie odśpiewać hymn państwowy.

„W Soplicowie”

W naszej szkole odbył się „Kiermasz w Soplicowie”, który zorganizowała klasa 6c. Na stoisku można było zakupić różnorodne smakołyki rodem ze szlacheckich stołów. Poza doznaniami kulinarnymi 6c pokazała nam wspaniałe stroje i dekoracje z epoki:

Mistrzostwa Warszawy w piłce siatkowej

Nasi Mistrzowie Gminy Wawer wzięli udział w kolejnym etapie sportowych zmagań – Mistrzostwach Warszawy w piłce siatkowej chłopców młodszych.  Tym razem nie odnieśli sukcesu, jednak liczymy na ich kolejne dokonania.

Remont pracowni technicznych

W tym roku nasze szkolne pracownie techniczne zostały wyposażone w nowy sprzęt, z którego z radością korzystają uczniowie. Mamy do dyspozycji nowoczesne urządzenia kuchenne oraz roboty, dzięki którym w nowym semestrze rusza zajęcia z robotyki, które poprowadzi siostra Filipa.