#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria przyszłości”. Dzięki projektowi zakupiliśmy wyposażenie do sali technicznej, techniczno-plastycznej oraz sprzęt do sali biologicznej.

Wyposażyliśmy między innymi:

  • pracownię 0.6 pod kątem zajęć kulinarnych (kuchenki elektryczne, opiekacz, miksery, blendery, zestaw garnków), maszyny do szycia i inne sprzęty do prac techniczno-plastycznych,
  • pracownia ZPT została przeniesiona do innej, większej sali. Pojawiły się nowe stoły warsztatowe, taborety, stacje lutownicze, narzędzia do obróbki drewna i metalu, klocki konstrukcyjne, roboty edukacyjne i oprogramowanie do nich,
  • pracownia informatyczna – drukarka i skaner 3D, filament, laptop
  • pracownie przyrodnicze oraz fizyczne – pomoce projektowe do prowadzenia lekcji tematycznych.

Powołana została również Szkolna grupa reporterska, która pod wodzą p. Daniela Chemycza, nauczyciela j. polskiego, dokumentuje różne wydarzenia szkolne – ich pracę można śledzić na szkolnym Facebook’u. Wykorzystują oni sprzęt taki jak aparat cyfrowy, statywy i oświetlenie do realizacji nagrań.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem zdjęciowym z niektórych zajęć organizowanych z wykorzystaniem zakupionego sprzętu.

Zajęcia z gotowania

Uczniowie budują z klocków konstukcyjnych

Robotyka w pracowni ZPT

Zajęcia z robotyki

Wypalanie w drewnie, makiety oraz praca przy stołach stolarskich – pracownia ZPT

Drukarka 3D

Zajęcia z klockami konstrukcyjnymi

Wypalanie i inne prace w drewnie