Szkoła Podstawowa Sióstr Felicjanekim. bł. M. Angeli Truszkowskiej

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Zapraszamy  do wspólnej modlitwy w ramach nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawia się ją  w dniach 22 – 30 maja 2020 r. Niech stanie się dla nas wielka – nie przez tłum ludzi, którzy się gdzieś zgromadzą – bo to niemożliwe – ani nie przez jakiekolwiek znaki zewnętrzne. Jej nadzwyczajność mogłaby polegać na wspólnocie modlitwy, podjętej na wzór apostołów oczekujących w Wieczerniku na zesłanie Ducha Świętego.

Z Nim jest pełnia prawdy, tchnienie życia, miłość, mądrość, pocieszenie, rozradowanie, odpoczynek… Zechciejmy podjąć modlitwę w jedności szkoły, bo to ona stała się teraz miejscem naszego dojrzewania do Nieba.

Nowenna ta obejmuje dni 22 – 30 maja i może mieć kształt, który opisuje załączony dokument:

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

Ogólny porządek Nowenny do Ducha Świętego

1. Modlitwa wstępna (odmawiana w każdym dniu nowenny):

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

1. Modlitwa na poszczególne dni nowenny (opisane dokładnie w załączniku Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego)
  2. Ojcze nasz
  3. Modlitwa końcowa (odmawiana w każdym dniu nowenny):

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Do nowenny można dołączyć także inne modlitwy do Ducha Świętego, np. LITANIĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO albo SEKWENCJĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO.