Wizyta w Grecji

Nawigacja: Home / Projekty / Comenius 2009-2011 / Wizyta w Grecji

W dniach 13 – 19 grudnia delegacja naszej szkoły wzięła udział w drugim roboczym spotkaniu projektu Comeniusa – L&J  Reports, które odbyło się w szkole średniej w Katerini, w Grecji. W skład naszej delegacji weszli uczniowie: Monika Ambroziak i Patryk Mikulski z klasy 2C, Adrianna Wytrykowska z klasy 3C Gimnazjum oraz szkolny koordynator projektu pani Elena Chwedoruk  Udział w spotkaniu wzięły delegacje ze wszystkich partnerskich szkół naszego projektu. Ogólnie było 59 osób z  8 partnerskich krajów.
         W czasie pobytu  uczniowie każdej delegacji przedstawili prezentacje o swoim kraju, mieście i szkole, a grupa z Portugalii zaprezentowała bardzo ciekawie zrobiony, wyczerpujący program o swoim kraju, w którym zaprezentowali nie tylko najciekawsze miejsca i potrawy, ale tak że muzykę folklorystyczną i współczesneą (Fado).  Przedstawione zostały postacie naszych głównych bohaterów projektu – Laury i Johna – którzy w czasie jego trwania,  podróżują po krajach partnerskich w poszukiwaniu ciekawych miejsc, poznania różnych kultur oraz zapoznają się z możliwością studiowania na jednej z wyższych uczelni tego kraju.
          Uczniowie mieli okazję zwiedzić szkołę, uczestniczyć w lekcjach  oraz wykonać świąteczne dekoracje razem ze swoimi greckimi partnerami. Językiem porozumienia był język angielski.
          W czasie wolnym od zajęć szkolnych
zwiedziliśmy okolice góry Olimp, zobaczyliśmy stary klasztor na Meteorach, spacerowaliśmy po zimowej plaży nad morzem Jońskim oraz próbowaliśmy  greckie potrawy.
         Wszystkim wyjazd  bardzo się podobał. Podczas całego pobytu panowała przyjazna atmosfera, wszyscy uczestnicy pracowali z wielkim zapałem, a organizatorzy dołożyli wszelkich starań, żeby to spotkanie przyniosło pozytywne rezultaty.
         Po krótkiej przerwie zabieramy się do przygotowań do trzeciego spotkania roboczego w Barbastro, w Hiszpanii, w marcu 2010 roku.
         Elena Chwedoruk,
         koordynator projektu