Comenius 2003-2004

Nawigacja: Home / Projekty / Comenius 2003-2004


COMENIUS 2003 – 2004

       Nasza przygoda z programem Sokrates – Comenius rozpoczęła się w roku 2003, kiedy to Narodowa Agencja zatwierdziła do realizacji nasz projekt wraz  ze szkołą w Starym Mestie, Republika Czeska i  Gimnazjum w Tonisforst, Niemcy.

Tytuł naszego projektu brzmiał:
Rivers- Linking and Separating Elements
Between Neighboring Countries
,
czyli
Rzeki, które łączą i dzielą narody.

      Głównym elementem naszego projektu była WODA w jej różnorodnych postaciach. Uczniowie nie tylko prowadzili badania czystości wody w pobliskich zbiornikach wodnych, ale też przygotowali różnorodne prezentacje na temat występowania i czystości wód w naszych sąsiadujących krajach, a także na temat roślin i zwierząt mieszkających przy akwenach wodnych.
      Oto tematy niektórych prezentacji:

  • Wisła   opracowana przez Elżbietę Kwiecińską;
  • Polska Gospodarka Wodno-Ściekowa  opracowana przez Kasię Kołakowską;
  • Zanieczyszczenia Wody  - Agata Wieczorek;
  • Polskie Parki Narodowe  - Jakub Galicki, Jakub Folczak i Maciej Tworek.

       Językiem roboczym naszego projektu był język angielski – to w nim zostały wykonane i przedstawione wszystkie nasze prace. W ciągu dwóch lat trwania projektu 10-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami - nauczycielem chemii Hanną  Maj, nauczycielem języka niemieckiego Agatą Kwit i koordynatorem projektu, nauczycielem języka angielskiego Eleną Chwedoruk – odwiedziła partnerskie szkoły z wizytami roboczymi oraz gościła grupy z zaprzyjaźnionych szkół w naszej szkole. Podczas takich wyjazdów mieliśmy okazję bliżej poznać kraj naszych partnerów, nawiązać przyjaźnie z młodzieżą z innych szkół i pokazać swój kraj z jak najlepszej strony. Nasza współpraca była bardzo owocna, a doświadczenia podczas trwania tego projektu utwierdziły nas w przekonaniu, że chcemy nadal brać udział w tego typu akcjach międzynarodowych.3940

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie serwisu: design.foto-fm.pl | Strona działa na silniku windu.org