Nauka

Nawigacja: Home / Gimnazjum / Nauka

Nasza szkoła przyjmuje dziewczęta i chłopców. W każdej klasie uczy się średnio 22 uczniów. Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy i przekazywać wartości chrześcijańskie.

Zajęcia w szkole rozpoczynają się o godz. 820. Uczniowie i nauczyciele spotykają się na wspólnym 10-minutowym słuchaniu i rozważaniu Słowa Bożego.

Szkoła posiada pracownie przedmiotowe: polonistyczną, humanistyczną, dwie pracownie i laboratorium do nauki języków obcych, pracownię fizyczną, matematyczną, chemiczną, geograficzną, biologiczną, plastyczną, muzyczną, pracownię komputerową z połączeniem internetowym, a także bibliotekę, salę gimnastyczną, boisko i kort tenisowy.
Ponadto uczniowie korzystają z pomocy medycznej, psychologicznej i pedagogicznej.
W szkole działa stołówka i sklepik.


PRZEDMIOTY
Szkoła realizuje program Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu poszerzony o edukację filozoficzną, wiedzę o kulturze i lekcje tańca. Część zajęć (np. nauka języków obcych) odbywa się z podziałem na grupy.

W szkole obowiązkowa jest nauka dwóch języków obcych: języka angielskiego i niemieckiego lub francuskiego.

Nauka w szkole odbywa się w klasach profilowanych, w których – oprócz obowiązkowego programu kształcenia ogólnego – realizowana jest dodatkowa oferta dydaktyczna związana z ukierunkowaniem klasy.

 

 

 

KONSULTACJE
W szkole odbywają się konsultacje, czyli indywidualne spotkania z nauczycielem, podczas których można uzyskać wyjaśnienie trudnego problemu, przedstawić własne wątpliwości związane z przedmiotem, a także zaliczyć wymaganą partię materiału.8648

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie serwisu: design.foto-fm.pl | Strona działa na silniku windu.org