Nauka

Nawigacja: Home / Szkoła Podstawowa / Nauka

INFORMACJE OGÓLNE

 


Nasza szkoła przyjmuje dziewczęta i chłopców. W każdej klasie uczy się średnio 24 uczniów. Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy i formację chrześcijańską.

Zajęcia w szkole rozpoczynają się o godz. 8.20. Uczniowie i nauczyciele spotykają się na wspólnym 10-minutowym słuchaniu i rozważaniu Słowa Bożego.

Szkoła posiada pracownie przedmiotowe: polonistyczne, dwie pracownie i laboratorium do nauki języków obcych, pracownię matematyczną, geograficzną, biologiczną, plastyczną, muzyczną, pracownię komputerową z połączeniem internetowym, klasy do nauczania początkowego, a także bibliotekę, salę gimnastyczną, boisko i kort tenisowy.
Ponadto uczniowie mogą korzystać z pomocy medycznej, logopedycznej, reedukacyjnej, psychologicznej i pedagogicznej.
W szkole działa świetlica, stołówka i sklepik.

PRZEDMIOTY

Szkoła realizuje program Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu poszerzony o naukę języka angielskiego od pierwszej klasy i elementy informatyki od IV klasy. W klasach IV-VI część tych zajęć odbywa się w grupach zaawansowania.

Ponadto uczniowie klas nauczania zintegrowanego mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, w której nauczyciel-wychowawca sprawuje opiekę nad dziećmi do godz. 17.00.

KONSULTACJE

Konsultacje są to pozalekcyjne spotkania ucznia z nauczycielem, których celem jest umożliwienie uczniowi wyrównania zaległości (spowodowanych np. chorobą lub nieobecnością w szkole z ważnych powodów), napisanie pracy klasowej w innym terminie niż klasa, zgodnie z zasadami określonymi w szkolnym regulaminie oceniania, czy też uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania i wskazówek do pracy indywidualnej.
Z konsultacji mogą korzystać uczniowie klas IV, V i VI.

 

 

 

15700

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie serwisu: design.foto-fm.pl | Strona działa na silniku windu.org