Turniej matematyczny 2015

Nawigacja: Home / Szkoła Podstawowa / Sukcesy uczniów / Turniej matematyczny 2015

W tegorocznym turnieju matematycznym dla uczniów klas szóstych uczniowie zmierzyli się z zadaniami z konkursusów matematycznych województwa małopolskiego.

Najlepsze wyniki osiągnęli Jan Kaczmarek, Weronika Niewiaromska, Florentyna Ostrowska, Sebastian Serwejuk – uczniowie ci zostali zwolnieni z egzaminu wstępnego z matematyki do Gimnazjum Sióstr Felicjanek nr 4 w Warszawie.

Po raz drugi został zorganizowany również turniej matematyczny dla uczniów klas czwartych oraz piątych.

Uczniowie, którym rozwiązywązywnie prostych, a ciekawych problemów matematycznych sprawia przyjemność mieli okazję zmierzyć się z zadaniami typu otwartego oraz zamkniętego o podwyższonym stopniu trudności, sprawdzić swoją pomysłowość oraz wiedzę i umiejętności.

Najwyższe wyniki na poziomie klas piątych uzyskały trzy osoby Maria Wronka, Lucja Wróblewska oraz Alicja Ziółkowska.

W klasach czwartych umiejętonością logicznego myślenia wykazał się Mikołaj Cudny, Anna Cieślik.

Jednak przedstawione prace pokazały, że uczniowie powinni szczególnie doskonalić sztukę ładnego zapisywania swoich procesów myślowych w postaci analizy i opisu rozwiązania zadania, a nie skupiać się tylko na udzieleniu odpowiedzi na postawione w zadaniu pytanie.

Organizatorzy turniejów zaproponowali uczniom do rozwiązania zadania ciekawe, różnorodne, począwszy od zadań, których rozwiązanie nie wymaga długich i żmudnych obliczeń, a tylko właściwego pomysłu, logicznego myślenia i oczywiście opanowania w stopniu bardzo dobrym materiału podstawy programowej.

Zachęcamy serdecznie wszystkich uczniów do spędzania wolnego czasu na zabawach i grach logicznych i matematycznych, które wszystkim sprawiają dużo przyjemności, a przede wszystkim są doskonałą inwestycją w rozwój logicznego myślenia.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w turniejach matematycznych
w przyszłym roku szkolnym. Życzymy sukcesów i połamania pióra.

1991