Turniej matematyczny 2015

Nawigacja: Home / Szkoła Podstawowa / Sukcesy uczniów / Turniej matematyczny 2015

W tegorocznym turnieju matematycznym dla uczniów klas szóstych uczniowie zmierzyli się z zadaniami z konkursusów matematycznych województwa małopolskiego.


Najlepsze wyniki osiągnęli:

Jan Kaczmarek, Weronika Niewiaromska, Florentyna Ostrowska, Sebastian Serwejuk – uczniowie ci zostali zwolnieni z egzaminu wstępnego z matematyki do Gimnazjum Sióstr Felicjanek nr 4 w Warszawie.


Po raz drugi został zorganizowany również turniej matematyczny dla uczniów klas czwartych oraz piątych.

Uczniowie, którym rozwiązywązywnie prostych, a ciekawych problemów matematycznych sprawia przyjemność mieli okazję zmierzyć się z zadaniami typu otwartego oraz zamkniętego o podwyższonym stopniu trudności, sprawdzić swoją pomysłowość oraz wiedzę i umiejętności.


Najwyższe wyniki na poziomie klas piątych uzyskały: Maria Wronka, Łucja Wróblewska oraz Alicja Ziółkowska.

W klasach czwartych umiejętonością logicznego myślenia wykazał się Mikołaj Cudny oraz Anna Cieślik.


Jednak przedstawione prace pokazały, że uczniowie powinni szczególnie doskonalić sztukę ładnego zapisywania swoich procesów myślowych w postaci analizy i opisu rozwiązania zadania, a nie skupiać się tylko na udzieleniu odpowiedzi na postawione w zadaniu pytanie.


Organizatorzy turniejów zaproponowali uczniom do rozwiązania zadania ciekawe, różnorodne, począwszy od zadań, których rozwiązanie nie wymaga długich i żmudnych obliczeń, a tylko właściwego pomysłu, logicznego myślenia i oczywiście opanowania w stopniu bardzo dobrym materiału podstawy programowej.


Zachęcamy serdecznie wszystkich uczniów do spędzania wolnego czasu na zabawach i grach logicznych i matematycznych, które wszystkim sprawiają dużo przyjemności, a przede wszystkim są doskonałą inwestycją w rozwój logicznego myślenia.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w turniejach matematycznych
w przyszłym roku szkolnym.

 

Życzymy sukcesów i połamania pióra!3897

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie serwisu: design.foto-fm.pl | Strona działa na silniku windu.org