Nawigacja: Home / Szkoła Podstawowa / Zajęcia pozalekcyjne / Informacje ogólne

W szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne, które rozpoczynają swoją działalność w październiku w zależności od liczby uczniów zainteresowanych konkretnym przedmiotem lub formą twórczości. Rodzice wraz z uczniami we wrześniu zapoznają się z ofertą szkoły i podejmują decyzję. Proponujemy zajęcia typu:
* naukowego (np. koło matematyczne, biologiczne, nauka języka angielskiego, niemieckiego)

* artystycznego (np. koło teatralne, taneczne, plastyczne, nauka gry na instrumentach)

* technicznego (np. koło fotograficzne, majsterkowanie)

* sportowego (np. SKS, zajęcia korekcyjne)

* religijnego (np. ministrantura, koło liturgiczne)

* inne

- zajęcia szachowe

Grając w szachy dzieci mogą ukształtować w sobie wiele cech charakteru oraz umiejętności, potrzebnych w życiu prywatnym i zawodowym. Szachy uczą koncentracji, pracowitości, samodyscypliny wewnętrznej, ćwiczą pamięć i umiejętność logicznego myślenia. Wyrabiają zdolności planowania, przewidywania, przezorności i ostrożności, uczą odpowiedzialności za swoje decyzje.

Szachy uczą również wiary we własne siły, umiejętności nie poddawania się w trudnych chwilach i szukania wyjścia z sytuacji na pozór beznadziejnych. Beniamin Franklin, amerykański polityk i pedagog XVIII wieku, w swej publikacji „Morals of Chess” podkreślał, „że w grze w szachy widzimy przykład tego, jak skromny nawet sukces może podnieść wiarę we własne siły, zaś nieuwaga doprowadzić do strat; uczy to nas nie tracić otuchy przy przewadze przeciwnika i nie rezygnować z szans zwycięstwa przy tych nawet dotkliwych ciosach, które możemy otrzymać goniąc za sukcesem.”

Zajęcia szachowe trwają od 23.09.2011 do 22 czerwca 2012.

Koszt do końca roku szkolnego (28 zajęć po 45 min.) plus książka wynosi 630 zł, aby Państwu nie obciążać budżetu jednorazową wpłatą proponuję płatności, w miesiącach październik - kwiecień w kwocie 80 zł z góry, a w maju 70 zł (do 5 każdego miesiąca od października do maja)

Prowadzący: trener szachowy II klasy Andrzej Szewczak Tel. 602-64-65-56 Andrzejszewc@poczta.onet.pl

10133